0282 653 51 52

Sosyal Medyada Biz}

Kombi Teknik Servis 7/24 Hizmetinizdedir.
Şimdi Dilerseniz Hemen Servis Çağırabilirsiniz..
0282 653 51 52

Kombi su akıtıyor

Kombi su akıtıyor
  1. Kombi su akıtıyor, Cihazın suyunu gereğinden fazla doldurmuş olabilirsiniz 1.5 bar olmalıdır
  2. Cihazın tesisat bağlantılarında aşınmalar olabilir.
  3. Kombinin genleşme tankında problem olabilir genleşme problemi
  4. Hava tahliye arızalanmış olabilir teknik servise başvurunuz
  5. Kombinin su doldurma vanası arızalı olabilir
  6. Radyatörün hava alma yerinden su basıncını düşürün üz.
  7. Bu durum tekrar ederse teknik servis çağırınız

Kombi Su Akıtıyor

 Kombi su akıtıyor Kombi bağlantılarında su akıtması yada kaçakları oluşabilir Bu durum bir arıza sebebi ile olacağı gibi güvenliğiniz için normal bir durum da olabilir kombinin meydana gelecek su akıtma sorunları aşağıdaki sebeplerden olabilir.

Kalorifer tesisatına gerekenden fazla su eklemiş olabilirsiniz.

Normal devre basıncı 1.5 bardır  Kombi üzerindeki basınç değeri bu değerin üzerinde ise tesisat tahliye vanasından veya herhangi bir kalorifer peteğinin üst köşesinde olan hava alma vidasını çevirerek bir miktar su tahliyesi yaparak kalorifer tesisat basıncını 1.5 bara indirin Kombinin su kaçağı duracaktır.

Kombinin tesisatında sorun olabilir

Kombi su akıtıyor Kombinin altında bulunan tesisat ve kombi arasında bulunan vana, filtre ve bağlantılarında sorun olabilir. Özellikle ucuz oldukları için tercih edilen plastik kombi bağlantı seti kullanılması bağlantılardan kaynaklanan su akıtma problemlerini arttırmaktadır. Kombi bağlantı seti alırken soldaki setlerden almanızı tavsiye ederiz. Su kaçağının ek yerlerinden veya vanalardan gelip gelmediğini kontrol ediniz. Ek yerlerinden veya vanalardan kaçırıyorsa yardım almanız gerekir.

Kombinin  genleşme tankı deposunda problem olabilir.

Kombi su akıtıyor Kombiler özellikle kış aylarında kalorifer devresi çalıştığında tesisat devresinin ısınması ile genleşen suyun tehlike yaratmaması için fazla basıncını genleşme tankına alırlar. Genleşme tankları içerisinde bulunan şambrel hasar görür veya basıncında düşme meydana gelirse tesisattaki basınç artışlarını dengeleyemez ve tesisattaki basınç hızla yükselir Bu sebeple kombilerde ikinci bir emniyet sitemi olan emniyetinden artan basıncı düşürecek kadar suyu dışarı atar. Bu sebeple kombi altında su kaçırması meydana gelir. Bu aslında sizin ve kombi tesisatının güvenliği içindir. Genleşme tankının yenisi ile değiştirilmesi gerekebilir Bu durumda kombi servisine başvurabilirsiniz. İsterseniz bizde yardımcı olabiliriz.

Kombinin su doldurma musluğu arızalı olabilir.

Kombinin altında bulunan su doldurma musluğu arızalı yada su kaçırıyor olabilir. Suyun buradan gelip gelmediğine bakınız  Buradan geliyorsa servisinizi arayın.Tüm kontrollere rağmen sorununuz devam ediyorsa bizden yardım isteyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN