0282 653 51 52

Sosyal Medyada Biz}

Kombi Teknik Servis 7/24 Hizmetinizdedir.
Şimdi Dilerseniz Hemen Servis Çağırabilirsiniz..
0282 653 51 52

Kombi Sıkça Sorulan Sorular

AKLINIZDA KOMBİ İLE İLGİLİ SORU İŞARETİ KALMASIN
Siz değerli müşterilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları arızaları derledik ve cevapları ile birlikte bilgilerinize sunduk.
Kombi Nedir? Nasıl Çalışır?
Kombi konut veya iş yerlerinde ısıtma ve sıcak su konforu sağlayan cihaza denir. Doğalgaz ve oksijeni bir araya getirip meydana gelen yanma işlemi neticesinde ortaya çıkan ısı enerjisini talebe göre kalorifer sistemine veya sıcak su tesisatına aktarır.
Yoğuşmalı kombi nedir? Konvansyonel kombilerle farkı nedir?
Konvansiyonel kombiler ve yoğuşmalı kombiler de baca tipi açısından hermetik kombi grubuna girereler. Yanma işlemi sonrasında ortaya çıkan atık gaz, konvansiyonel cihazlarda bacadan direkt atılırken, Yoğuşmalı cihazlarda bacadan atılmadan önce yoğuşma teknolojisi kullanılarak sisteme geri kazandırılarak ilave verim elde edilir.
Kombimi en ekonomik nasıl kullanabilirim, birkaç peteği kapatmak doğalgaz kullanımında tasarruf sağlar mı?
Doğal gaz tüketimi dairenin izolasyonuna göre büyük farklılıklar göstermektedir. Dairenizin dış cephelerinde izolasyon yok ise; yaptırılması büyük oranda enerji tasarrufu sağlayacaktır. Ayrıca sıcaklık ayarı cihaz üzerinden yapılıyor ise gece sıcaklığı gündüz sıcaklığına göre düşürülmelidir. Dış hava sıcaklığına göre de sıcaklık ayarları değiştirilmelidir. Bu sıcaklık ayarlarını yapmanın en kolay yolu bir oda termostatı veya dış hava duyargalı regler kullanmaktır. Bu otomatik kontrol cihazları ısıtma sistemini ayarlanan sıcaklığa ve yapılan zaman programına göre çalıştırarak tasarruf sağlayacaktır.
Kombimin su basınç ayarı kaç da olmalıdır ?
Basınç ayarı Minimum 1, maksimum 1.5 bar da olmalıdır.
Geceleri kombiyi nasıl bir ayarda tutmalıyım?
Gece ortam sıcaklığı 16-17 C’nin altına düşmeyecek şekilde kombinin üzerindeki kalorifer düğmesi ayarlanmalıdır.